Odunpazarı Esok Rally Web Sitesi

Rally Phrygia İçin Geri Sayım

Rally Phrygia İçin Geri Sayım

Yaklaşık 3000 yıl önce bölgede medeniyet kurmuş olan Friglerin yaşadığı Frig Vadisi‘nde geçeceği için bu yıl Rally Phrygia adını alan sezonun ilk rallisi, 03-06 Mayıs tarihlerinde düzenleniyor.

FIA Avrupa Ralli Kupası, Türkiye Ralli Şampiyonası, Türkiye Historic Rally Şampiyonası ve Ali Sipahi Ralli Kupası‘na dahil organizasyon, kısa adı ESOK olan Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından; KYK, Mantothrem, Banaz Otomotiv, Shell, Espark, Toktaş Otomotiv Hankook, Spor Toto, RedBull.com ve Power FM katkılarıyla gerçekleştirilecek. 2017 sezonunda Çanakkale ve çevresinde Avrupa Ralli Kupası‘nda dahil olarak Rally Troia adıyla düzenlenen Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü organizasyonu, bu yıl Eskişehir-Kütahya-Bilecik sınırlarına genişleyerek daha da büyüyor…

ERT klasmanında 3’ü Bulgaristan’dan olmak üzere 24 ekibin kayıt yaptırdığı rallinin ulusal ve Ali Sipahi Kupası kayıtları 30 Nisan Pazartesi akşamı 17.00’de kapanacak. Toplamda 60 kadar ekibin startı beklenen ralli 03 Mayıs Perşembe günü ekiplerin yol keşfi ile başlayacak. 04 Mayıs Cuma günü 18:30’da Espark AVM önünde gerçekleştirilecek start seremonisi ile resmen başlayacak olan Rally Phrygia , 433,34 km. uzunluğundaki parkurda toplam uzunluğu 141 km olan 8 özel etabın geçilmesinden oluşuyor.

05 Mayıs Cumartesi sabahı saat 10:00’dan itibaren Sazova servis alanından ayrılacak olan ekipler, 23,32 km. uzunluğundaki Mantotherm ve 14,98 km. uzunluğundaki Banaz etaplarını ikişer kez geçtikten sonra, ilk günü saat 15:32’den itibaren servis alanında noktalayacaklar. 06 Mayıs Pazar sabahı saat 10:00’dan itibaren yine Sazova servis alanından güne başlayacak olan ekipler, 18,12 km. uzunluğundaki Espark ve 14,45 km. uzunluğundaki Midas özel etaplarını ikişer kez kat ettikten sonra, saat 16:30’dan itibaren Espark AVM önünde gerçekleştirilecek finiş seremonisi ve ödül töreniyle son bulacak.