Odunpazarı Esok Rally Web Sitesi

Aradului’da Zafer Marisca-Poenaru Ekibinin

Aradului’da Zafer Marisca-Poenaru Ekibinin

Balkan Ralli Kupası’nın ikinci yarışı olan Aradului Rallisi 45 ekibini katılımı ile Romanya’da düzenlendi.
Ford Fiesta R5 ile Napoca RAlly Academy adına yarışan Romen ekip Bogdan Marisca-Carmen Poenaru’nun birinciliği ile sonuçlanan rallinin genel klasman ikincisi Prorally Team Brasov adına Skoda Fabia R5 ile yarışan Dan Girtofan-Tudor Marza oldu, Toksport WRT adına yarışan Türk ekip Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz da genel klasmanda üçüncü olarak finiş gördüler.

Toksport WRT adına yarışan bir diğer Türk ekip Mitsubishi Lancer EVO IX ile Menderes Okur-Ufuk Uluocak da ralliyi ERT2 klasmanı üçüncüsü olarak tamamlamayı başardı.

Orhan Avcıoğlu yarışın ardından “Kariyerimizdeki henüz ikinci uluslararası yarışımızda podyumda olmaktan ve bayrağımızı dalgalandırmaktan ötürü çok mutluyuz. Rakiplerimizin aşina oldukları ancak bizim için bilinmezlerle dolu bir parkurdu. Buna rağmen tüm yarış boyunca kendimize ilk üç içerisinde yer bulduk. Yarışın ilk gününde direksiyon kutusunda arıza yaşadık ve günü beşinci kapattık. İkinci gün tempomuzu arttırdık ve son etaba kadar mücadele ederek üçüncülüğün sahibi olduk. Toprakta ilk defa kullandığımız otomobilimize alışmak için çok iyi bir fırsat oldu ve Balkan Ralli Kupası için çok değerli puanlar aldık. Tüm hafta boyunca çok çalışan Toksport’a ve tüm teknik ekibe teşekkür ederiz.” açıklamasını yaptı.

Photo Credit: www.ewrc.cz