Odunpazarı Esok Rally Web Sitesi

Rally Troia Hazırlıkları Devam Ediyor

Rally Troia Hazırlıkları Devam Ediyor

Avrupa Ralli Kupası kapsamındaki Balkan Ralli Kupası’nın 4.yarışı Rally Troia, Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 30 Haziran-02 Temmuz tarihlerinde Çanakkale’de gerçekleştiriliyor.

Çanakkale Belediyesi katkıları ile bu yıl düzenlenen ralli, ülkemiz haricinde Bulgaristan, Romanya ve Gürcistan da sporcuların katılımına sahne olacak. Aynı zamanda da Türkiye Ralli Şampiyonası ve Bulgaristan Ralli Şampiyonası’na da puan verecek olan 489.16 kilometre uzunluğundaki ralli, toplam uzunluğu 154.30 kilometre olan 8 özel etaptan oluşuyor.

Rallinin ilk günü olan 30 Haziran Cuma 08:00-11:00 saatleri arasında teknik kontrol ardından tüm sporcular 11:30-15:00 saatleri arasında feribot ile Gelibolu’ya geçerek şehitliği ziyaret edecekler. Daha sonra Rally Troia 2017, kordon boyunda yer alan Truva Heykeli önünde saat 18:30’da folklor gösterileri ve konserler ile renklenecek seremonik start ile başlamış olacak.

01 Temmuz Cumartesi sabahı saat 10:15’te rallinin ilk gününe başlayacak olan ekipler Paris ve Homeros etaplarını ikişer kez geçtikten sonra saat 17:00’den itibaren şehir merkezinde yer alan Troia Horse adı verilen seyirci özel etabında kozlarını paylaşacaklar.

02 Temmuz Pazar sabahı 11:00’de servis alanı çıkışı ile başlayacak son günde ise, Assos, Apollon ve redbull.com etapları geçildikten sonra saat 15:03’da Truva Heykeli önündeki podyumda finiş seremonisi ve ödül töreni ile ralli son bulacak.